7 نکته اهمیت نوشیدن آب هنگام پیاده روی در هوای گرم

7 نکته اهمیت نوشیدن آب هنگام پیاده روی در هوای گرم سرویس پرداخت شناسه دار زرین پال
کالری شمار بروکلی > سلامتی > 7 نکته اهمیت نوشیدن آب هنگام پیاده روی در هوای گرم

نوشیدن آب هنگام پیاده روی همیشه مهم است. اهمیت نوشیدن آب به پمپاژ کارآمد قلب کمک می‌کند، از گرفتگی ماهیچه‌های شما محافظت می‌کند و دمای بدن شما را بهتر تنظیم می‌کند. علاوه بر این، نیاز بدن شما به نوشیدن آب هنگام پیاده روی وقتی که بیشتر از حد معمول عرق می‌کنید؛ افزایش می‌یابد. در این مقاله اهمیت نوشیدن آب هنگام پیاده روی در روزهای گرم تابستان آورده شده است:

نوشیدن آب هنگام پیاده روی

نوشیدن آب هنگام پیاده روی

1.اجازه دهید تشنگی راهنمای شما باشد

نوشیدن آب هنگام پیاده روی به عواملی مانند قد و وزن، میزان تعریق، دمای بیرون و طول پیاده روی شما بستگی دارد. مقدار دقیقی از مایعات که برای همه مناسب باشد وجود ندارد. درعوض، «تشنگی» بهترین راهنمای فردی برای نوشیدن آب هنگام پیاده روی است. و توسط مدارهای عصبی که به سختی به مغز و سیستم عصبی ما متصل شده‌اند، تنظیم می‌شود. در مغز ما حسگرهایی وجود دارد که به طور مداوم بر تعادل بین اهمیت نوشیدن آب و نمک در بدن نظارت می‌کنند.

2.آب را خوش طعم کنید

یک ساعت پیاده روی آنقدر فعالیت سنگینی نیست که لازم باشد نوشیدنی ورزشی میل کنید، و در یک روز گرم تابستان، نوشیدن آب هنگام پیاده روی یک انتخاب ایده آل است. اما اگر از آب آشامیدنی متنفرید، چیزهای خوش طعم‌تری مانند آب میوه‌ همراه داشته باشید تا در حین پیاده‌روی هیدارته بمانید.

برای ورزشکارانی که تفریحی ورزش می‌کنند و ورزش‌های نسبتاً کم شدت مانند پیاده روی برای مدت کوتاه تا متوسط ​​انجام می‌دهند، نوشیدن آب هنگام پیاده روی کاملاً مناسب است. یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر گرفته شود طعم مایع مصرفی است. هر چه طعم آن بهتر باشد، افراد بیشتر تمایل به نوشیدن دارند.

مطالعه بیشتر:  چرا ماهیچه ها مهم هستند؟

3.انتظار ادرار کمتری را داشته باشید

وقتی تشنه هستید به دلیل اینکه در حین پیاده روی مجبور به استفاده از دستشویی نشوید؛ خودتان را از نوشیدن آب هنگام پیاده روی محروم نکنید. این کار منجر به کم آبی بدن می‌شود. بدن شما با کاهش میل شما به ادرار کردن در حین گرما به شما کمک می‌کند تا این مشکل احتمالی را مدیریت کنید.

اگر هوا گرم است و زیاد عرق می‌کنید، بدن دفع ادرار را با تحریک یک هورمون ضد ادرار که برای حفظ آب در کلیه‌ها عمل می‌کند، محدود می‌کند. بنابراین هر چه بیشتر عرق کنید کمتر ادرار می‌کنید و این طبیعی است.

4.با هیدراته شدن خوب شروع کنید

در روزهای گرم وقتی تشنه هستید پیاده‌روی را شروع نکنید. نیم ساعت قبل از برنامه ریزی برای پیاده روی برای رفع تشنگی آب بنوشید. نوشیدن آب هنگام پیاده روی باید قبل از ورود به گردش خون از معده تخلیه و از روده جذب شود. رفع تشنگی بلافاصله قبل از شروع ورزش به این معنی نیست که سطح آب بازیابی شده است. ممکن است  20 دقیقه طول بکشد تا آن آب در گردش ظاهر شود.

5.بطری آب را همراه خود ببرید

حتی اگر قبل از خروج از خانه یک نوشیدنی میل کنید، باید برای رفع تشنگی در هنگام پیاده روی در هوای گرم باز هم آب بنوشید. یک بطری به اندازه کافی بزرگ همراه خود داشته باشید تا تشنگی خود را برطرف کنید. برای اکثر مردم، معمولا یک بطری آب یک لیتری کافی است. همراه داشتن یک بطری آب این امکان را به شما می‌دهد که تشنگی‌تان را برطرف کنید، و این کلید حفظ آب بدن است.

مطالعه بیشتر:  3 راه عالی لاغری با یوگا با رژیم غذایی

6.تشنگی خود را پس از پیاده روی برطرف کنید

ممکن است تا پایان پیاده روی خود احساس تشنگی نکنید، به خصوص اگر در حین بیرون رفتن آب نوشیده باشید. اگر تشنه نیستید، خودتان را مجبور به نوشیدن نکنید. باز هم، نیازهای هیدراتاسیون خود را بر اساس تشنگی خود قرار دهید.

اگر در حین ورزش و در هنگام تشنگی مایعات مصرف می‌کنید، پس از بازگشت به خانه نیازی به نوشیدن بیشتر وجود ندارد. بدن انسان مکانیسم‌های توسعه‌یافته‌ای برای اطمینان از حفظ تعادل مایعات روزانه دارد، بنابراین پس از پایان پیاده‌روی، آبی که در هنگام تشنگی خوردید کافی است.

7.آب را بنوشید، آب را روی خود نریزید

شما باید آب را بنوشید. نباید آن را روی سر خود بریزید. ممکن است فکر کنید که این کار شما را خنک می‌کند، اما تنها راه برای هیدراته ماندن و خنک کردن خود از درون، نوشیدن مقدار زیادی آب است.

بروکلی یک مشاور روزمره و معتبر، خوانندگان را با نکات تغذیه ای و کالری شمارهای سریع و سالم همراه با پشتیبانی متخصص توانمند می سازد تا انتخاب روشنگری در مورد غذا، تغذیه، سلامتی و سبک زندگی درست داشته باشید.

اپلیکیشن کالری‌شمار بروکلی

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها