بهترین میوه ها برای کاهش وزن

بهترین میوه ها برای کاهش وزن سرویس پرداخت شناسه دار زرین پال
کالری شمار بروکلی > تغذیه > بهترین میوه ها برای کاهش وزن

قرار دادن میوه در رژیم غذایی روزانه فواید سلامتی و تغذیه ای زیادی را به همراه دارد. به همین دلیل است که توصیه می شود بزرگسالان حداقل ۱ و نیم تا ۲ فنجان میوه در روز بخورند. برای برخی، یک مزیت اضافه ممکن است این باشد که میوه واقعا به کاهش وزن کمک می کند. بله، میوه ها حاوی کربوهیدرات و قند طبیعی هستند، اما میوه همچنان می تواند بخش مهمی از سفر کاهش وزن شما باشد.

بهترین میوه ها برای کاهش وزن کدامند؟

در واقع، هیچ میوه خاصی وجود ندارد که بتوان آن را به عنوان بهترین انتخاب برای کنترل وزن معرفی کرد. به این دلیل که انواع میوه ها (همه میوه ها) در مقادیر متوسط به کاهش وزن کمک می کنند.

مواد طبیعی موجود در میوه ها (از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، فیبر و پری بیوتیک ها) نه تنها از نظر محافظت در برابر بیماری های مزمن، بلکه برای کنترل وزن شما بسیار مفید هستند. حتی اگر مقدار زیادی سبزیجات می خورید، حذف میوه به معنای از دست دادن آنتی اکسیدان های منحصر به فرد آنهاست.

طی تحقیقاتی مشخص شد، در بین بزرگسالانی که دارای اضافه وزن یا چاق بودند، افرادی که میوه بیشتری می‌خوردند نسبت به افرادی که این کار را نمی‌کردند کاهش وزن بیشتری داشتند. مطالعه دیگری که بیش از 130000 بزرگسال را طی 24 سال مورد بررسی قرار داد، نشان داد که مصرف میوه با کاهش وزن در طول زمان همراه است.

فقط سعی کنید میوه های مختلف را بخورید تا بدن خود را در معرض وسیع ترین طیف مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها قرار دهید. به نظر من، اگر به مقدار و زمان آن فکر کنید، هیچ میوه ای ممنوع نیست.

آیا مقدار میوه ای که می خورید برای کاهش وزن مهم است؟

فقط این دلیل که میوه به کاهش وزن کمک می کند، به این معنی نیست که می توانید آن را در مقادیر نامحدود مصرف کنید. میوه ها حاوی کربوهیدرات هستند و وظیفه کربوهیدرات ها سوخت رسانی به فعالیت سلول های شماست.

به همین دلیل، کل کربوهیدرات مصرفی شما، از جمله میوه، باید با نیاز سوخت شما مطابقت داشته باشد که بر اساس قد، وزن ایده آل، جنسیت، سن و سطح فعالیت بدنی شما تعیین می شود. اکثر زنان می توانند دو وعده میوه در روز بخورند (اگر قد بلندتر یا فعال تر باشند، بیشتر) که یک وعده یک فنجان یا یک تکه به اندازه یک توپ بیسبال است.

آیا زمانی که میوه می خورید برای کاهش وزن اهمیت دارد؟

از آنجایی که کربوهیدرات های موجود در میوه به سوخت رسانی در فعالیت کمک می کند، زمانی که میوه می خورید نیز اهمیت دارد. خوردن یک کاسه بزرگ انگور در اواخر شب، در حالی که در حال تماشای تلویزیون هستید یا در شبکه های اجتماعی میچرخید (زمانی که نیاز سوخت شما کم است)، چندان منطقی نیست. در عوض، میوه را در وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌هایی که مصرف می‌کنید، قبل از ساعات فعال‌تر روز خود قرار دهید. برای بسیاری از افراد، این ممکن است به معنای خوردن یک موز کوچک 20 یا 30 دقیقه قبل از تمرین یا خوردن انواع توت ها همراه با صبحانه قبل از رفتن به محل کار باشد، و بعد از ظهر یک سیب را با کره بادام ترکیب کنید تا در طول روز به قدرت بیشتری کمک کند.

پس چرا میوه ها دقیقا به کاهش وزن کمک می کنند؟

ارتباز بین کاهش وزن و میوه ها ممکن است به این دلیل باشد که میوه‌ها به افزایش سیری، ارضای ولع شیرین و کاهش میل شما به خوردن خوراکی هایی مانند آب نبات یا غذاهای پخته کمک می کنند. میوه ها همچنین تمایل دارند جایگزین غذاهای پر کالری شوند، در حالی که سبزیجات معمولاً مکمل هستند. به عبارت دیگر، به جای یک کلم بروکلی یا به جای یک کلوچه، یک سیب را انتخاب کنید. و این مبادله به شما کمک می کند کالری کل را محدود کنید و از قندهای اضافه شده اجتناب کنید، که مقصر اصلی افزایش وزن هستند.

قند طبیعی موجود در میوه بسیار کمتر است و همراه با آب و تعدادی از مواد مغذی مفید است. به عنوان مثال، یک پرتقال کامل حدود 17 گرم کربوهیدرات دارد که حدود 12 گرم آن قند طبیعی است. اما همچنین مایعات، 12 درصد از فیبر مورد نیاز روزانه شما، و تقریباً 100 درصد از مقدار توصیه شده ویتامین C، همراه با ویتامین های B، پتاسیم، و موادی مانند هسپریدین را تامین می کند، که به کاهش فشار خون، کلسترول و التهاب کمک می کند.

آن را با 1 قاشق غذاخوری شکر رومیزی مقایسه کنید که حاوی 16 گرم کربوهیدرات و بدون مواد مغذی است. اساسا، میوه های کامل، تازه و شکر اضافه شده در یک دسته قرار نمی گیرند.

سخن آخر

میوه فوق العاده مغذی است و ذاتا چاق کننده نیست. تاثیر آن بر وزن شما بستگی به زمان مصرف و میزان مصرف آن دارد. حذف کامل میوه ها، ممکن است نتیجه معکوس در کاهش وزن داشته باشد و بر سلامت کلی شما تأثیر منفی بگذارد. درعوض، تعادل مناسب را ایجاد کنید تا از تمام فواید میوه بهره مند شوید و همچنان به اهداف لاغری خود برسید.

بروکلی یک مشاور روزمره و معتبر، خوانندگان را با نکات تغذیه ای و کالری شمار سریع و سالم همراه با پشتیبانی متخصص توانمند می سازد تا انتخاب روشنگری در مورد غذا، تغذیه، سلامتی و سبک زندگی درست داشته باشند. با بروکلی میزان دقیق کالری مصرفی، ایجاد تعادل در مصرف وعده های غذایی، رسیدن به وزن ایده آل و رژیم غذایی سالم را دریافت کنید.

اپلیکیشن کالری‌ شمار بروکلی