آیا ال-گلوتامین به کاهش وزن کمک می کند؟

آیا ال-گلوتامین به کاهش وزن کمک می کند؟ سرویس پرداخت شناسه دار زرین پال
کالری شمار بروکلی > تناسب اندام > آیا ال-گلوتامین به کاهش وزن کمک می کند؟

ال-گلوتامین، که گلوتامین هم نامیده می شود، یک اسید آمینه است که نقش کلیدی در بسیاری از جنبه های سلامتی شما ایفا می کند. برای سلامت ایمنی، عملکرد سلولی و متابولیسم ضروری است.

علاوه بر این، برخی از طرفداران ادعا می کنند که مکمل های گلوتامین باعث کاهش وزن و چربی سوزی می شود. با این حال، ممکن است تعجب کنید که آیا این ادعاها درست هستند یا خیر.

این مقاله توضیح می دهد که آیا ال-گلوتامین به کاهش وزن کمک می کند یا خیر.

اثربخشی برای کاهش وزن

اگرچه تحقیقات محدود است، اما چندین مطالعه مکمل‌های گلوتامین را با کاهش وزن مرتبط می‌دانند.

به عنوان مثال، یک مطالعه 6 هفته ای روی 66 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف روزانه 30 گرم پودر گلوتامین باعث بهبود چندین عامل خطر برای بیماری قلبی و کاهش چربی شکم و بدن می شود.

گلوتامین چگونه کار می کند؟

ال-گلوتامین از طریق مکانیسم های مختلفی از کاهش وزن پشتیبانی می کند.

اول، مکمل‌های ال-گلوتامین ترکیب میکروبیوم روده شما را تغییر می‌دهند، که جامعه باکتری‌های مفید در دستگاه گوارش شما است.

میکروبیوم روده نقش اصلی را در بسیاری از جنبه های سلامتی از جمله مدیریت وزن ایفا می کند.

علاوه بر این، گلوتامین ممکن است در برابر التهاب، که با بسیاری از بیماری‌های مزمن، از جمله چاقی مرتبط است، محافظت کند.

در نهایت ال-گلوتامین ممکن است کنترل قند خون را بهبود بخشد، اما شواهد متناقضی در مورد تأثیر آن بر انسولین – هورمون مسئول انتقال قند از جریان خون به سلول‌ها وجود دارد.

گلوتامین حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهد و توانایی بدن شما را برای استفاده موثر از انسولین بهبود می‌بخشد. این ممکن است به کاهش وزن کمک کند، زیرا اختلال حساسیت به انسولین احتمالاً با خطر افزایش وزن و چاقی مرتبط است.

ال-گلوتامین ممکن است با تغییر ترکیب میکروبیوم روده، کاهش التهاب و بهبود حساسیت به انسولین باعث کاهش وزن شود.

نحوه استفاده از آن

گلوتامین به طور طبیعی در انواع غذاها از جمله توفو، تخم مرغ، شیر و گوشت گاو یافت می شود.

همچنین به شکل مکمل، از جمله پودرها و کپسول ها، که به طور گسترده ای در صورت استفاده طبق دستورالعمل، ایمن در نظر گرفته می شود، موجود است.

بیشتر دوزها از 500 میلی گرم تا 3 گرم متغیر است و باید روزانه بین وعده های غذایی مصرف شود. دوزهای تا 30 گرم در روز برای کاهش وزن موثر نشان داده شده است.

با این حال، در حالی که استفاده کوتاه مدت به احتمال زیاد بی خطر است، تحقیقات بیشتری برای ارزیابی عوارض جانبی بالقوه مکمل های طولانی مدت مورد نیاز است.

با دوز کمتر شروع کنید و به آرامی افزایش دهید تا تحمل خود را ارزیابی کنید.

علاوه بر این، قبل از افزودن هر گونه مکمل جدید به روال خود، حتما با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

گلوتامین هم در غذاها و هم در مکمل ها یافت می شود. به طور کلی برای استفاده کوتاه مدت بی خطر در نظر گرفته می شود، دوزهای حدود 30 گرم در روز ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

سخن آخر

ال-گلوتامین یک آمینو اسید است که در بسیاری از غذاها و مکمل ها یافت می شود.

اگرچه تحقیقات محدود است، برخی مطالعات نشان می دهد که با تغییر ترکیب میکروبیوم روده، کاهش التهاب و بهبود حساسیت به انسولین، کاهش وزن کوتاه مدت را افزایش می دهد.

با این حال، اثرات بلندمدت آن شناخته شده نیست. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

علاوه بر این، گلوتامین را نباید یک راه حل سریع برای کاهش وزن در نظر گرفت. در عوض، باید آن را با یک رژیم غذایی متعادل و سبک زندگی سالم برای بهترین نتایج همراه کنید.

بروکلی یک مشاور روزمره و معتبر، خوانندگان را با نکات تغذیه ای و کالری شمار سریع و سالم همراه با پشتیبانی متخصص توانمند می سازد تا انتخاب روشنگری در مورد غذا، تغذیه، سلامتی و سبک زندگی درست داشته باشند. با بروکلی میزان دقیق کالری مصرفی، ایجاد تعادل در مصرف وعده های غذایی، رسیدن به وزن ایده آل و رژیم غذایی سالم را دریافت کنید.

اپلیکیشن کالری‌ شمار بروکلی